• ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА СПОЖИВАЧІВ

Пам’ятка з електробезпеки!

Електрична енергія вірний помічник сучасної людини, але вона може принести велику шкоду здоров’ю, якщо при користуванні нею не дотримуватись суворих заходів обережності і не виконувати відповідних Правил безпеки.

Особливість електричної енергії полягає в тому, що вона не видима, не має запаху та кольору, а тому виявити електричний струм людина не може. Електричний струм вражає раптово, коли людина потрапляє в коло проходження струму, а саме коли людина з однієї сторони доторкається неізольованого проводу, металевого корпусу електроприладу з несправною ізоляцією або металевого предмета, який знаходиться під напругою, а з іншого боку — землі, заземлених предметів, труб, тощо. Враження електричним струмом може настати і через інші провідники, при наближенні на недопустимо близьку відстань до проводу шини розподільчого пристрою, діючої електроустановки, повітряної лінії електропередачі, тощо. Небезпека ураження електричним струмом в таких випадках значно зростає у вогку та дощову погоду.

УВАГА!!! Якщо людина потрапила під напругу не доторкайтесь до неї руками, а швидко вимкніть електроустановку (вимикачем, рубильником, чи перерубайте провід сокирою, лопатою з сухим дерев’яним держаком), відтягніть потерпілого за сухий одяг, що відстає від тіла. Після цього, необхідно негайно розпочати надавати першу допомогу (штучне дихання, зупинити кров, накласти шину) і викликати лікаря! В супереч поширеній думці, забороняється закопувати потерпілого в землю, так як ці дії не принесуть користі, це лише може привести до загибелі потерпілого. Будьте уважними та обережними!

Використання з пошкодженою ізоляцією увімкнених в електромережу електроприладів, на відкритому повітрі може стати причиною електротравми, тому що ЗЕМЛЯ — ПРОВІДНИК ЕЛЕКТРИЧНОГО СТРУМУ!

Scroll to Top